Hea teada

Miks tulla massaaži?

Massaaž on üks vanimaid ravimeetodeid, mida kasutasid juba meie targad esivanemad aastatuhandeid tagasi. Juba iidsetel aegadel oli teada, et massaaž parandab inimese enesetunnet ning vähendab lihaspinget ning selle läbi ka valusid. Tänaseks päevaks on juba selgunud, et massaažiga on võimalik turgutada immuunsussüsteemi ning tasakaalustada närvisüsteemi, milles väljedub massaaži lõõgastav efekt. Massaažis võiks käia vähemalt 1 kord kuus, kuid suurema füüsilise koormuse juures ka tihedamini.

Mida teha enne massaaži?

Enne massaaži tulekut ei tasu 3-6 tundi süüa rasket einet ega tarvitada alkoholi. Riietu vastavalt massaazi tüübile ja võimalikult mugavalt. Idamaistes massaazides on soovitavad mugavad venivad naturaalsest kiust riided. Kuid kõige olulisem on ikkagi Sinu enda mugavustunne! Enne massaažilauale minekut räägi massöörile oma soovidest ning probleemidest.

Mida teha peale massaaži?

Pärast massaaži tasub juua tavalisemast rohkem vett või teed, sest see soodustab jääkainete väljaviimist organismist. Nii nagu enne massaaži tulekut ei ole soovitatav alkoholi tarbida, siis sama soovitus kehtib ka pärast. Soovitatav on mitte kiirustada ning rahulikult puhata, et massaaži positiivne mõju ka vilja kannaks.